"Verím, že každý prišiel na tento svet s určitým poslaním a našou úlohou je ho objaviť a naplniť"

Ahoj som Broňa, autorka techniky Moje správne miesto™, ktorá je výsledkom načúvania môjmu vnútornému hlasu. 

Som tiež matka dvoch tínedžeriek, ktoré sú pre mňa inšpiráciu i motiváciou na sebe neustále pracovať. 

Milujem tvorenie a kreatívne riešenia. Možno práve preto v kuchyni len výnimočne dodržiavam recepty. Rada podporujem a inšpirujem iných. Ak ma niečo osloví, neváham sa to naučiť a vyskúšať. Mojou silnou stránkou je prirodzené prepájanie súvislostí či ľudí a práve z prepojení, ktoré vedú k spokojnosti iných, mám obrovskú radosť.

Sama som dlho hľadala potrebnú jasnosť vo svojom životnom smerovaní. Vo väčšine zamestnaní som po čase pociťovala nespokojnosť pretože som si uvedomovala, že nie som na správnom mieste. Neskôr som pochopila, že príčina mojej nespokojnosti má súvis už s výberom môjho vzdelania, ktorý nebol ideálny. V detstve ma lákala psychológia, no ekonomický smer mal byť pre mňa vhodnejšou cestou. Nebol a nezmenilo sa to ani po vysokej škole.

Podobný scenár som však videla u množstva mojich priateľov, klientov či tínedžerov. Tiež sa ocitli na škole, kde vôbec nechceli byť. Strávili roky v nesprávnom prostredí, čo malo častokrát vplyv na ich výsledky, vzťahy, psychické i fyzické zdravie. Tento nesprávny výber ich v dospelosti priviedol aj do povolania, ktoré vôbec nemali radi. Celé ich to nakoniec zmiatlo natoľko, že už sami nevedeli, čo je pre nich dôležité,  v čom sú dobrí a čo by ich naozaj bavilo.

Neustále mi vŕtalo v hlave, že predsa musí existovať jednoduchý spôsob ako si svoje smerovanie vyjasniť už skôr. A tak vznikla myšlienka vytvoriť hravý a efektívny postup na zistenie životného smerovania, ktorý by pomohol tínedžerom vybrať si správnu školu a následne i povolanie, ktoré bude s nimi v úplnom súlade.

Hoci som techniku pôvodne tvorila pre tínedžerov počas jej testovacej fázy sa ukázalo, že s ňou majú veľmi dobré výsledky aj dospelí. Pomáha im ujasniť si v akých oblastiach môžu naplno využiť svoj potenciál a aká práca je pre nich zmysluplná.

"Želám si, aby každý vedel, kde je jeho správne miesto a žil život po akom túži"

  • Neustála práca na zlepšovaní seba a svojich zručností je už neodmysliteľnou súčasťou môjho každodenného života.