"Verím, že každý prišiel na tento svet s určitým poslaním a našou úlohou je ho objaviť a naplniť"

Som Broňa Poul, autorka techniky Moje správne miesto™, ktorá je výsledkom načúvania môjmu vnútornému hlasu.

Sama som dlho hľadala potrebnú jasnosť vo svojom životnom smerovaní. Vo väčšine zamestnaní som po čase pociťovala nespokojnosť pretože som nebola na správnom mieste. Pochopila som, že kritickým momentom bol už výber môjho vzdelania, ktorý nebol ideálny. Už v detstve ma to ťahalo k psychológii, no ekonomický smer mal byť pre mňa vhodnejšou cestou. Nebol a nezmenilo sa to ani po vysokej škole.

Podobný scenár som však videla u množstva mojich priateľov, klientov či tínedžerov. Tiež sa ocitli na škole, kde vôbec nechceli byť. Strávili roky v nesprávnom prostredí, čo malo častokrát vplyv na ich výsledky, vzťahy, psychické i fyzické zdravie. Tento nesprávny výber ich v dospelosti priviedol aj do povolania, ktoré vôbec nemali radi. Celé ich to nakoniec zmiatlo natoľko, že už sami nevedeli, čo je pre nich dôležité,  v čom sú dobrí a čo by ich naozaj bavilo.

Neustále mi vŕtalo v hlave, že predsa musí existovať jednoduchý spôsob ako si svoje smerovanie vyjasniť už skôr. A tak vznikla myšlienka vytvoriť hravý postup na zistenie životného smerovania, ktorý by pomohol tínedžerom vybrať si správnu školu a následne i povolanie, ktoré bude s nimi v úplnom súlade.

Hoci bola technika vytvorená pre tínedžerov počas jej testovacej fázy som zistila, že s ňou majú veľmi dobré výsledky aj dospelí. 

Som šťastná, že môžem robiť prácu, ktorá mi dáva zmysel, pomáha iným rásť a nájsť svoje správne miesto. 

"Želám si, aby každý vedel, kde je jeho správne miesto a žil život po akom túži"

  • Neustála práca na zlepšovaní seba a svojich zručností je už neodmysliteľnou súčasťou môjho každodenného života.